BENİM BEN

filizNükleerin ne demek olduğunu 1999’da girdiği İstanbul Üniversitesinde öğrendi ve nükleer karşıtı oldu. Belki de bu yüzden ekoloji alanında çalışmayı seçti; çeşitli dergi, gazete ve televizyon kanallarında muhabirlik ve editörlük yaptı.

2008’de Marmara Üniversitesinde gazetecilik yüksek lisansına başladı. İstanbul ve Madrid örnekleri üzerinden kent kültürü ve gazetecilik ilişkisini inceledi. Tezin Madrid ayağını yazmak üzere “Universidad Complutense de Madrid”den davet aldı. Yaklaşık 1 yıl Madrid’de kaldı. Tezini 2011’de savundu; tez oybirliğiyle kabul edildi. 2012’de yine Marmara İletişim’de gazetecilik doktorasına başladı.

BBC ve Danimarka Dış İşleri Bakanlığı tarafından Türkiye’de ilk kez açılan araştırmacı gazetecilik programı Objective’in desteğini aldığı Beni “Akkuyu”larda Merdivensiz Bıraktın adlı kitabı 2015’in Şubat ayında Can Yayınları’ndan çıktı.

Kendisi akademyada da ekoloji gazeteciliğiyle ilgileniyor. Halen “AKP döneminde nükleer karşıtı hareketin gazetelerdeki yansıması” konulu doktora tezini yazıyor. Bu aralar bir de Deniz’e bakıyor.

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

E-mail yoluyla blogdan haber almak için lütfen takip ediniz.

KESİNTİSİZ TWITTER FAALİYETİ / @filizyavuz

%d blogcu bunu beğendi: